Description
A beautiful satin and polished silver metal miniature cable car clock.
Details:
- Two tone aluminium casing
- Polished and satin finish cable car design
- White rectangular clock face
- Black Roman numerals
- Straight hands
- Ultra-precise quartz movement
- 1 x B377 battery included
- Luxury lidded gift box
A perfect collector's item or gift.
Details:
- Two tone aluminium casing
- Polished and satin finish cable car design
- White rectangular clock face
- Black Roman numerals
- Straight hands
- Ultra-precise quartz movement
- 1 x B377 battery included
- Luxury lidded gift box
A perfect collector's item or gift.
| Product Weight | 0.1980kg |
| Packaging Dimensions | H 50, W 120, D 80mm |
| Product Dimensions | H 105, W 50, D 45mm |
| Main Material | Metal Alloy |
| Main Finish | Satin |
| Brand | William Widdop® |
| Sub-Category | Miniature Clocks |
| Category | CLOCKS & BAROMETERS |
| Dial | Roman |
| Display | Analogue |
| Movement Type | Quartz |
| Power Source | Batteries |
| Battery Included | Yes |
| Battery Type | 1 x B377 |
| Main Colour | Silver |
| Packaging Type | Craft Brown Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


