Description
The Serenity Yin Yan Breathe & Flow Ceramic Candle is perfect for creating a serene ambiance in any room, while adding a touch of understated style.
• Infused with both Breathe & Flow scents to both calm and uplift your senses.
• ensuring hours of soothing scent.
• Branded box, perfect for gifting.
Explore our full range of Serenity products, designed to promote moments of mindfulness.
• Infused with both Breathe & Flow scents to both calm and uplift your senses.
• ensuring hours of soothing scent.
• Branded box, perfect for gifting.
Explore our full range of Serenity products, designed to promote moments of mindfulness.
| Product Weight | 1.2150kg |
| Packaging Dimensions | H 86, W 138, D 138mm |
| Product Dimensions | H 130, W 80, D 130mm |
| Main Material | Ceramic |
| Secondary Material | Wax |
| Brand | Serenity |
| Sub-Category | Jar Candles & Tins |
| Category | CANDLES, BATH, BODY & FRAGRANCE |
| Burn Time (hrs) | 60 |
| Packaging Type | Closed Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.






