Description
The Objets d'art Glass Miniature Figurine – Moose is a delightful addition to any animal lover’s collection.
Hand-blown from glass, this charming miniature showcases the detailed artistry Objets d'art is known for. Perfect for display on a shelf, mantel, or desk, it also makes a thoughtful gift.
Explore more unique figurines in our Objets d'art collection.
Hand-blown from glass, this charming miniature showcases the detailed artistry Objets d'art is known for. Perfect for display on a shelf, mantel, or desk, it also makes a thoughtful gift.
Explore more unique figurines in our Objets d'art collection.
| Product Weight | 0.0220kg |
| Packaging Dimensions | H 80, W 84, D 124mm |
| Product Dimensions | H 59, W 78, D 53mm |
| Main Material | Glass |
| Range | Objets D'art |
| Brand | Sophia® |
| Sub-Category | Other Animals |
| Category | FIGURINES |
| Main Colour | Orange |
| Packaging Type | Closed Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.





