Description
A stunning silverplated christening photo frame and cutlery set.
The photo frame measures 3.5" x 5" and can be personalised on the banner under the insert. Embellished with quintessential baby engravings, this silverplated frame is perfect for treasuring a memory from the christening. The cutlery set consists of a knife, fork and spoon and with its timeless silverplated design, it makes for a stunning keepsake gift that will look great on display in any home.
This sentimental and touching gift is complemented with attractive, satin lined packaging.
The photo frame measures 3.5" x 5" and can be personalised on the banner under the insert. Embellished with quintessential baby engravings, this silverplated frame is perfect for treasuring a memory from the christening. The cutlery set consists of a knife, fork and spoon and with its timeless silverplated design, it makes for a stunning keepsake gift that will look great on display in any home.
This sentimental and touching gift is complemented with attractive, satin lined packaging.
| Product Weight | 0.2420kg |
| Packaging Dimensions | H 58, W 236, D 300mm |
| Product Dimensions | H 285, W 230, D 55mm |
| Main Material | Metal |
| Main Finish | Real Silverplated |
| Range | Hello Baby |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Gift Sets |
| Category | TOYS, NOVELTIES & COLLECTABLES |
| Main Colour | Silver |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
| Aperture Size | 3.5” x 5” (9 x 13cm) |
| Number of Apertures | Single |
| Display Method | Strutted |
| Mount | No Mount |
| Orientation | Portrait |
| Aperture Shape | Rectangular |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.






