Description
HOMETIME® offers unbeatable style and astonishing affordability in contemporary timekeeping.
Immerse yourself in the perfection of simplicity with the Hometime Alarm Clock in sleek black. A harmonious blend of minimalism and functionality, this rectangular wall clock is the epitome of understated elegance that effortlessly enhances any décor.
• A minimalist design for a clean, contemporary look
• Bold black colour for visibility and style
• Crystal clear display for easy time reading
Explore more in our range and discover timepieces that not only tell the time, but also tell a story.
Immerse yourself in the perfection of simplicity with the Hometime Alarm Clock in sleek black. A harmonious blend of minimalism and functionality, this rectangular wall clock is the epitome of understated elegance that effortlessly enhances any décor.
• A minimalist design for a clean, contemporary look
• Bold black colour for visibility and style
• Crystal clear display for easy time reading
Explore more in our range and discover timepieces that not only tell the time, but also tell a story.
| Product Weight | 0.2900kg |
| Packaging Dimensions | H 126, W 64, D 212mm |
| Product Dimensions | H 200, W 110, D 50mm |
| Main Material | Plastic |
| Range | Hometime® Clocks |
| Brand | Hometime® |
| Sub-Category | Alarm Clocks |
| Category | CLOCKS & BAROMETERS |
| Battery Type | X1 AA |
| Main Colour | Black |
| Packaging Type | Closed Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


