Description
The perfect gift for a dog mum, help them to express their love publicly with this adorable mug. From Best of Breed - gifts to celebrate our furry four-legged companions.
This white stoneware mug features a dog bone silhouette above a prominent ‘Dog mum’ title, also in black. Comes in a shiny speckled finish so this item is stylish in appearance.
The Best of Breed brand taps into the demand for fashionable and quality giftware for animal lovers of all kinds.
Closed box packaging.
This white stoneware mug features a dog bone silhouette above a prominent ‘Dog mum’ title, also in black. Comes in a shiny speckled finish so this item is stylish in appearance.
The Best of Breed brand taps into the demand for fashionable and quality giftware for animal lovers of all kinds.
Closed box packaging.
| Product Weight | 0.4040kg |
| Packaging Dimensions | H 100, W 106, D 132mm |
| Product Dimensions | H 93, W 119, D 91mm |
| Main Material | Stoneware |
| Main Finish | Speckled |
| Brand | Best of Breed |
| Sub-Category | Ceramic Drinkware including Mugs |
| Category | DINNER, BAR & SERVEWARE |
| Capacity | 400ml |
| Main Colour | White |
| Packaging Type | Closed Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.





