Description
Introducing the Best of Breed Smelly Paws 260g Candle in Fresh Cotton scent with Aroma Guard - the perfect way to freshen your home.
This charming candle comes in a lovely glass jar with a wooden lid, adding an attractive touch to any room while effectively neutralising pet odours. Infused with a crisp cotton aroma, this candle will have your space smelling fresh and inviting.
Explore more in the Best of Breed range for more pet-inspired pieces.
This charming candle comes in a lovely glass jar with a wooden lid, adding an attractive touch to any room while effectively neutralising pet odours. Infused with a crisp cotton aroma, this candle will have your space smelling fresh and inviting.
Explore more in the Best of Breed range for more pet-inspired pieces.
| Product Weight | 0.7280kg |
| Packaging Dimensions | H 128, W 98, D 102mm |
| Product Dimensions | H 110, W 85, D 85mm |
| Main Material | Glass |
| Secondary Material | Wood |
| Brand | Best of Breed |
| Sub-Category | Jar Candles & Tins |
| Category | CANDLES, BATH, BODY & FRAGRANCE |
| Main Colour | White |
| Secondary Colour | Grey |
| Capacity | 300ml |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.











