Description
A silver-tone photo frame with white matting, designed to hold a 4" x 3" ultrasound image. The matting features a small heart icon and the phrase “coming soon,” along with star accents around the brand name “Bambino by Juliana.” A modern, sentimental keepsake for expecting parents. Carefully designed to co-ordinate with matching items from the Bambino by Juliana® collection, this product forms part of a wider range of timeless keepsakes created to mark life’s most meaningful early moments.
| Product Weight | 0.1770kg |
| Packaging Dimensions | H 154, W 24, D 156mm |
| Product Dimensions | H 140, W 140, D 20mm |
| Main Material | steel |
| Secondary Material | glass |
| Brand | Bambino by Juliana® |
| Sub-Category | Other Material |
| Category | PHOTOFRAMES & ALBUMS |
| Secondary Colour | white |
| Main Colour | silver |
| Aperture Size | 4" x 3" (10cm x 7.5cm) |
| Number of Apertures | single |
| Display Method | freestanding |
| Mount | mount |
| Aperture Shape | rectangular |
| Packaging Type | Closed gift box + tissue paper |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.



