Description
Carefully designed to co-ordinate with matching items from the Bambino by Juliana® collection, this product forms part of a wider range of timeless keepsakes created to mark life’s most meaningful early moments.
| Product Weight | 0.2820kg |
| Packaging Dimensions | H 194, W 26, D 194mm |
| Product Dimensions | H 180, W 180, D 20mm |
| Main Material | steel |
| Main Finish | nickel Plated |
| Secondary Material | Glass |
| Brand | Bambino by Juliana® |
| Sub-Category | Nickel Plated |
| Category | PHOTOFRAMES & ALBUMS |
| Secondary Colour | white |
| Main Colour | silver |
| Aperture Size | 6" x 4" |
| Number of Apertures | single |
| Display Method | freestanding |
| Mount | mount |
| Aperture Shape | rectangular |
| Packaging Type | Closed gift box + tissue paper |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.





