Description
A wooden dinosaur photo frame from the Petit Cheri Collection by CELEBRATIONS®.
Dinosaurs are seen as unisex and loved enormously by little ones. This decorative freestanding frame will make the photo of a baby the central focus for any living space.
Features an array of beautiful pastel colours which puts the wording ‘Roar’ and ‘Dinosaur’, in calming and playful tones. It has a single, rectangular aperture and comes in landscape orientation.
Packaged in a 4c repeat pattern box.
Dinosaurs are seen as unisex and loved enormously by little ones. This decorative freestanding frame will make the photo of a baby the central focus for any living space.
Features an array of beautiful pastel colours which puts the wording ‘Roar’ and ‘Dinosaur’, in calming and playful tones. It has a single, rectangular aperture and comes in landscape orientation.
Packaged in a 4c repeat pattern box.
| Product Weight | 0.5990kg |
| Packaging Dimensions | H 200, W 22, D 188mm |
| Product Dimensions | H 8, W 8, D 178mm |
| Main Material | MDF |
| Main Finish | Etched |
| Range | Petit Cheri Collection |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Wooden |
| Category | PHOTOFRAMES & ALBUMS |
| Main Colour | Turquoise |
| Aperture Size | 6" x 4" |
| Number of Apertures | Single |
| Orientation | Landscape |
| Aperture Shape | Rectangular |
| Packaging Type | 4c repeat pattern box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.






