Description
A silverplated Noah's Ark style photo frame from CELEBRATIONS®.
The frame is embellished with cute engravings of wild animals including a giraffe, monkey and lion. The frame can be personalised with the baby's birth details: name, date and time of birth, weight and length. With an aperture measuring 4" x 6" (10 x 15cm) the frame is supported by an easel style strut.
The frame is embellished with cute engravings of wild animals including a giraffe, monkey and lion. The frame can be personalised with the baby's birth details: name, date and time of birth, weight and length. With an aperture measuring 4" x 6" (10 x 15cm) the frame is supported by an easel style strut.
| Product Weight | 0.2980kg |
| Packaging Dimensions | H 218, W 22, D 170mm |
| Product Dimensions | H 18, W 152, D 202mm |
| Main Material | Metal |
| Main Finish | Real Silverplated |
| Range | Hello Baby |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Silver Plated |
| Category | PHOTOFRAMES & ALBUMS |
| Main Colour | Silver |
| Aperture Size | 4” x 6” (10 x 15cm) |
| Number of Apertures | Single |
| Display Method | Strutted |
| Mount | No Mount |
| Orientation | Landscape |
| Aperture Shape | Rectangular |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




