Description
An ‘Atelier Flora’ violet rose & raspberry candle from THE AROMATHERAPY CO.®.
This alluring new addition to the Blend range provides opulent relaxation at home.
The white ceramic candle holder showcases a textured design, complete with matt finish. It includes a scented pink soy wax candle which emits an attractive aroma of violet rose and raspberry.
The candle is packaged in a branded gift box.
This alluring new addition to the Blend range provides opulent relaxation at home.
The white ceramic candle holder showcases a textured design, complete with matt finish. It includes a scented pink soy wax candle which emits an attractive aroma of violet rose and raspberry.
The candle is packaged in a branded gift box.
| Product Weight | 0.3700kg |
| Packaging Dimensions | H 122, W 98, D 105mm |
| Product Dimensions | H 87, W 65, D 70mm |
| Main Material | Ceramic |
| Main Finish | Matt |
| Range | Atelier |
| Brand | The Aromatherapy Co |
| Sub-Category | Jar Candles & Tins |
| Category | CANDLES, BATH, BODY & FRAGRANCE |
| Main Colour | White |
| Packaging Type | Branded Gift Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.







