Description
Give a precious photo the perfect place to shine with this wooden heart photo frame.
Details:
- Distressed white and pastel grey MDF frame
- Wooden heart icon with twine bow
- 6" x 4" (15x10cm) landscape aperture
- FAMILY - TOGETHER WE HAVE IT ALL sentiment
- Standing strut
A wonderful gift.
Details:
- Distressed white and pastel grey MDF frame
- Wooden heart icon with twine bow
- 6" x 4" (15x10cm) landscape aperture
- FAMILY - TOGETHER WE HAVE IT ALL sentiment
- Standing strut
A wonderful gift.
| Product Weight | 0.2880kg |
| Packaging Dimensions | H 210, W 210, D 25mm |
| Product Dimensions | H 200, W 200, D 25mm |
| Main Material | MDF |
| Main Finish | Printed |
| Range | Love Life |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Wooden |
| Category | PHOTOFRAMES & ALBUMS |
| Main Colour | White |
| Aperture Size | 4” x 6” (10 x 15cm) |
| Number of Apertures | Single |
| Display Method | Strutted |
| Mount | No Mount |
| Orientation | Landscape |
| Aperture Shape | Rectangular |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




