Description
A 4” x 6” Frame with Bunting – Mummy, by Love Life from CELEBRATIONS®. An ideal addition to any home or store, this MDF item with a wooden finish encapsulates the warmth and sentimentality that defines our brand.
The heartfelt message to a mummy, below the portrait aperture reads, ‘You’re so wonderful.’ Frame comes in brown which is the perfect backdrop for the bright illustrations of nature.
This frame is part of a wider sentiment photo frame collection that fully celebrates life.
The heartfelt message to a mummy, below the portrait aperture reads, ‘You’re so wonderful.’ Frame comes in brown which is the perfect backdrop for the bright illustrations of nature.
This frame is part of a wider sentiment photo frame collection that fully celebrates life.
| Product Weight | 0.3500kg |
| Product Dimensions | H 250, W 210, D 15mm |
| Main Material | MDF |
| Main Finish | Wooden |
| Range | Love Life |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Wooden |
| Category | PHOTOFRAMES & ALBUMS |
| 24hr Clock | MDF |
| Main Colour | Brown |
| Aperture Size | 4” x 6” (10 x 15cm) |
| Number of Apertures | Single |
| Orientation | Portrait |
| Aperture Shape | Rectangular |
| Packaging Type | Closed Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




