Description
Love Life by CELEBRATIONS® is your go-to collection for heartfelt gifts and uplifting home décor.
Each Love Life Embossed Mug features soft pastel colours, embossed detailing, and a meaningful sentiment designed to brighten someone’s day. Presented in a gift-ready box, these mugs are perfect for birthdays, thank yous, or everyday gifting.
Both microwave and dishwasher safe, making it as useful as it is thoughtful.
Each Love Life Embossed Mug features soft pastel colours, embossed detailing, and a meaningful sentiment designed to brighten someone’s day. Presented in a gift-ready box, these mugs are perfect for birthdays, thank yous, or everyday gifting.
Both microwave and dishwasher safe, making it as useful as it is thoughtful.
| Product Weight | 0.2790kg |
| Packaging Dimensions | H 96, W 92, D 118mm |
| Product Dimensions | H 80, W 115, D 85mm |
| Main Material | stoneware |
| Main Finish | decal |
| Embellishments | embossed/ Debossed |
| Range | Love Life |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Ceramic Drinkware including Mugs |
| Category | DINNER, BAR & SERVEWARE |
| Dishwasher Safe | yes |
| Microwave Safe | yes |
| Main Colour | off white |
| Packaging Type | 4c colour box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


