Description
Share treasured memories with the Love Life Heart Frames.
Each pastel-coloured frame is finished with a heart and floral detail, featuring titles such as Mummy, Nan, Nanna, Grandma, and Friend. Designed to be both meaningful and decorative, these frames make thoughtful gifts while adding a cheerful pop of colour to the home.
A stylish addition to the popular Love Life collection.
Each pastel-coloured frame is finished with a heart and floral detail, featuring titles such as Mummy, Nan, Nanna, Grandma, and Friend. Designed to be both meaningful and decorative, these frames make thoughtful gifts while adding a cheerful pop of colour to the home.
A stylish addition to the popular Love Life collection.
| Product Weight | 0.2240kg |
| Packaging Dimensions | H 200, W 28, D 148mm |
| Product Dimensions | H 186, W 18, D 138mm |
| Main Material | mdf |
| Main Finish | Matt |
| Secondary Material | glass |
| Embellishments | 3D Pieces/ Tip Ons |
| Range | Love Life |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Wooden |
| Category | PHOTOFRAMES & ALBUMS |
| Main Colour | pink |
| Aperture Size | 6" x 4" |
| Number of Apertures | Single |
| Display Method | Freestanding |
| Mount | No Mount |
| Orientation | Landscape |
| Aperture Shape | Rectangular |
| Packaging Type | 4c colour box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.







