Description
Celebrate the arrival of a new baby boy with our adorable Moments Ceramic Bell - Take It Easy. This charming white ceramic ornament, adorned with a tasteful grey ribbon, artfully announces "It's a boy!" making it a fitting gift or keepsake.
• Constructed from white ceramic for a sleek, modern appeal.
• Adorned with a stylish grey ribbon for a touch of elegance.
• Features the delightful message, "It's a boy", making it an ideal gift for new parents.
Why not explore the rest of our Moments Ceramic Bell range? You're sure to find the perfect memento or gift for every occasion.
• Constructed from white ceramic for a sleek, modern appeal.
• Adorned with a stylish grey ribbon for a touch of elegance.
• Features the delightful message, "It's a boy", making it an ideal gift for new parents.
Why not explore the rest of our Moments Ceramic Bell range? You're sure to find the perfect memento or gift for every occasion.
| Product Weight | 0.1060kg |
| Packaging Dimensions | H 61, W 82, D 106mm |
| Product Dimensions | H 61, W 82, D 106mm |
| Main Material | Ceramic |
| Range | Moments |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Decorative Ornaments |
| Category | INDOOR HOME ACCESSORIES |
| Main Colour | White |
| Packaging Type | Closed Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.



