Description
The Cottage Garden Handpainted Embossed Tomato Vase – Large brings a rustic, kitchen-garden feel into the home.
Crafted in ceramic with vibrant red tomatoes and leafy green details, the handpainted and embossed finish gives it a bold, textured look. Ideal for filling with fresh blooms, dried stems, or seasonal arrangements. Designed to stand out on dining tables, mantels, or shelves.
Explore more pieces in the Cottage Garden collection to bring the joy of the outdoors in.
Crafted in ceramic with vibrant red tomatoes and leafy green details, the handpainted and embossed finish gives it a bold, textured look. Ideal for filling with fresh blooms, dried stems, or seasonal arrangements. Designed to stand out on dining tables, mantels, or shelves.
Explore more pieces in the Cottage Garden collection to bring the joy of the outdoors in.
| Product Weight | 0.5900kg |
| Packaging Dimensions | H 214, W 166, D 170mm |
| Product Dimensions | H 200, W 150, D 150mm |
| Main Material | Ceramic |
| Range | The Cottage Garden |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Vases, Bowls & Urns |
| Category | INDOOR HOME ACCESSORIES |
| Main Colour | White |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.





