Description
The Thoughts of You Candle - Mum features a charming robin design, creating a heartfelt and meaningful gift. The candle has a touching message on it "Mum" and a robin illustration, creating a touching tribute that says "Robins appear when loved ones are near". Presented in an elegant box, it makes a heartfelt gift for those grieving or wanting to keep a special someone's memory close.
This candle make a thoughtful present for rememberance, or any time a special sentiment is needed, combining a decorative appeal with a warm, inviting glow.
The Thoughts of You collection offers a range of designs created to honour life's most treasured relationships and connections.
This candle make a thoughtful present for rememberance, or any time a special sentiment is needed, combining a decorative appeal with a warm, inviting glow.
The Thoughts of You collection offers a range of designs created to honour life's most treasured relationships and connections.
| Product Weight | 0.3400kg |
| Packaging Dimensions | H 88, W 76, D 76mm |
| Product Dimensions | H 80, W 70, D 70mm |
| Main Material | glass |
| Main Finish | decal |
| Secondary Material | wax |
| Range | Thoughts of You |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Jar Candles & Tins |
| Category | CANDLES, BATH, BODY & FRAGRANCE |
| Volume of Container ml (Ounce) | 150g |
| Restrictions | keep out of reach of children |
| Secondary Colour | multi- coloured |
| Main Colour | white |
| Packaging Type | 4c colour box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.





