Description
The Thoughts of You Book & Feathers Graveside Vase is a beautifully crafted memorial that offers a touching way to remember a loved one.
A stone book-shaped memorial with the text "In loving memory of the angel in our hearts, gone but never forgotten" engraved on its open pages. The vase is designed to hold a floral tribute, creating a heartfelt and meaningful display at the final resting place.
Discover more from the Thoughts of You collection, a thoughtfully curated range of remembrance gifts to celebrate cherished memories and special connections.
A stone book-shaped memorial with the text "In loving memory of the angel in our hearts, gone but never forgotten" engraved on its open pages. The vase is designed to hold a floral tribute, creating a heartfelt and meaningful display at the final resting place.
Discover more from the Thoughts of You collection, a thoughtfully curated range of remembrance gifts to celebrate cherished memories and special connections.
| Product Weight | 0.8580kg |
| Packaging Dimensions | H 0, W 0, D 0mm |
| Product Dimensions | H 140, W 202, D 146mm |
| Main Material | resin |
| Range | Thoughts of You |
| Brand | Celebrations® |
| Sub-Category | Memorial Plaques / Ornaments |
| Category | OUTDOOR GARDEN ACCESSORIES |
| Secondary Colour | black |
| Main Colour | stone |
| Packaging Type | branded Brown Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.






