Description
Introducing the 30cm Stone Resin Wall Clock by Interval – a harmonious fusion of functionality and aesthetics. This elegant timepiece is designed to seamlessly complement any décor.
Crafted from high-quality resin, the clock's stone colour exudes a sense of natural beauty and durability. Its 30cm diameter makes it a substantial presence on a wall.
Powered by a reliable quartz movement, this clock maintains precise timekeeping.
Closed box packaging.
Crafted from high-quality resin, the clock's stone colour exudes a sense of natural beauty and durability. Its 30cm diameter makes it a substantial presence on a wall.
Powered by a reliable quartz movement, this clock maintains precise timekeeping.
Closed box packaging.
| Product Weight | 1.3200kg |
| Packaging Dimensions | H 332, W 64, D 320mm |
| Product Dimensions | H 48, W 299, D 300mm |
| Main Material | Resin |
| Main Finish | Speckled |
| Brand | Interval |
| Sub-Category | Wall Clocks |
| Category | CLOCKS & BAROMETERS |
| Movement Type | Quartz |
| Main Colour | Stone |
| Battery (Item no if avail) | 1xAA |
| Packaging Type | Closed Box |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




